Youtube


  Po kthehesha nga shkolla dhe

  HD
  20:39
  автор | дата 04.02.2018
  • 144671
  Rubrika “Ka një mesazh për ty” tek “E diela Shqiptare” në Tv Klan, këtë të dielë vijoi me rastin e një nëne të vuajtur e cila kishte thirrur djalin e saj 13-vjeçar në studio. Hajria nga Elbasani, nuk kishte pasur një jetë të lumtur martesore, përkundrazi asaj i është dashur të përballet me shumë probleme, ekonomike dhe jo vetëm. Tashmë sfida më e madhe për të janë rritja e fëmijëve dhe sidomos ajo e djalit të saj adoleshent, Ismailit. Hajrie: “Historia ime është një kalvar i gjatë. Pasi u martova fillimisht, shkuan gjërat shumë mirë. Pastaj “mollë sherri” në familjen time u bë një orë. Një orë që gjoja i humbi kunatës, por e gjitha ishte një histori e sajuar për të më shkaktuar probleme në familjen. E marrin orën e fshehin diku, une nuk dija gjë fare...”Ardit Gjebrea: Pse e bëri kunata këtë gjë? Hajrie: Ajo donte që burri të merrte për grua dikë që ia kishte gjetur ajo një të afërmen e saj.. Ardit Gjebrea: U gjend ora? Hajrie: Ajo orë u gjet pas 3 vitesh. E kishte sajuar ajo këtë vjedhje bashkë me njerëzit e saj. Por për mua kjo gjë solli vështirësi të mëdha. Bashkëshorti im për këtë shkak ushtronte dhunë ditë natë mbi mua. Dhuna filloi që në momentin e orës. Përdorte madje edhe rripin e pantallonave për të më rrahur. Nuk mundesha dot më ta duroja. Ardit Gjebrea: Për sa vite vazhdoi dhuna në familje? Hajrie: Vazhdoi shumë. 25 vjet. Pas ca kohësh më lindën të dy binjakët. Por nuk zgjati shumë dhe më vdiq i pari. Më vdes në duar. Prapë pas 2-3 muajsh sëmuret edhe tjetri, vdes edhe tjetri. Në ato momente që vdes tjetri, u bë varrimi në drekë, mirëpo një grua e moshuar e lagjes, duke qenë se e dinte se unë isha njeri pa përkrahje dhe i vinte shumë keq për mua, dhe më pyet nëse janë larë rrobat e foshnjes që më kishte vdekur. I thashë që nuk di gjë. Atëherë po nuk pate njeri më tha, dërgoj unë vajzën time t’i lajë. Ndërkohë kunata po përgjonte pas murit. Pas varrimit vjen bashkë me të shoqin dhe më pyet për bisedën që pata me gruan e moshuar të lagjes. Në atë moment filloi sherri, kunata dhe kunati im më bënin me faj pa pushim. Në ato momente isha me temperaturë, sapo kisha humbur fëmijën tim, trishtimi ishte i madh. Ardit Gjebrea: Pse nuk u ktheve në shtëpinë e prindërve të tu? Hajrie: Nuk kthehesha dot sepse ata donin të më largonin, dhe unë prandaj qëndroja për mos t’ju bërë qejfin atyre. Ardit Gjebrea: Linde fëmijë të tjerë më pas? Hajrie: Po linda edhe fëmijë të tjerë. Mendoja se do të kalonte kjo periudhë dhe burri im nuk do të më dhunonte më. I kërkova burrit të blinim një makinë qepëse, pasi unë dija të qepja. Rrija deri vonë natën, punoja shumë. Nuk e përballoja dot se kisha edhe fëmijën. Dhuna vazhdonte përsëri. Ardit Gjebrea: Pas disa vitesh linde prapë një djalë tjetër? Hajrie: Po, linda dhe një djalë tjetër Ismailin. Djali i madh ishte 9 vjeç kur lindi Ismaili. Ismaili lindi vetëm 900 gramë. Vetë isha me tension të lartë. Hajria ka thirrur djalin e saj të vogël në studio duke qenë se prej 4 vitesh ai nuk shkon në shkollë, për shkak të mundësive të pakta ekonomike që familja kishte pas shpërnguljes në Tiranë. Hajrie: Unë shkova në çdo shkollë, asnjëra nuk ma pranoi. Donin të shihnin kontratën e shtëpisë, por unë një të tillë nuk e kisha. Burri nuk më mbështeste. Djali kishte shumë qejf të shkonte në shkollë, i vinte turp nga shokët. Ai kishte filluar duhanin, ikte kohë pa kohë nga shtëpia. Më shqetësonte shumë. Mendoja se do më ikte fëmija nga duart. Mesazhi në studio: Lili ti e di si të ka rritur mami ty. Dhe unë bëra një gabim që erdha në Tiranë, por e bëra për të ardhmen tënde. Por unë të premtoj që do bëj çdo gjë të mundur që ti të shkollohesh. Ti i di shumë mirë sakrificat e mia për juve. Kam ardhur vetëm për ty Ismail. Prandaj do më japësh fjalën që cigaren nuk do ta pish më, dhe do vazhdosh shkollën. Do t’i lësh të gjitha mbrapa sepse asgjë s’është më e rëndësishmë se shkolla. Do bëj gjithçka për ty. Ardit Gjebrea-Ismailit: Tani që le të themi sapo e ke nisur cigaren, më jep fjalën që do ta lësh? Ismaili: Po ju jap fjalën. Biseda më pas ia lë vendin një përqafimi të ngrohtë nënë e bir
  ЕЩЁ
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 27.01.2018
  Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Tetë autobusë me protestues nisen nga Berati. Nisja është bërë pranë degës së PD-së rreth ores 7:30. Kryetari ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 09.04.2014
  http://drdragos.com - Get Dr. Dragos's most loved stories and books Follow Dr. Dragos at: https://www.facebook.com/drdragosb/ Get more from our online ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 29.02.2008
  http://www.ted.com Joseph Lekuton, a member of Kenya's parliament, tells the story of his own extraordinary education, and then a parable of how Africa itself ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 15.12.2016
  stop.tvklan.al Nje emision satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. E hene - E premte ora 20:05 @ Tvklan & KlanHD; Kronike me e zgjeruar: ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 19.09.2010
  www.the-forest.de.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 27.10.2014
  Anse Tamara Gray mban një fjalim me temë "Bëhu pjesë: Manifesti ynë feminist" dhe thyen disa keqkonceptime dhe huazime nga kultura europiane mesjetare e ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 09.09.2010
  http://www.ted.com After 15 years in the British diplomatic corps, Carne Ross became a "freelance diplomat," running a bold nonprofit that gives small, ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 01.06.2018
  Copyrighted by News24 Albania Kantautori shqiptar Ermal Meta ka zbuluar sot në një konferencë për shtyp sekrete nga jeta e tij personale e ashtu profesionale.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 02.12.2017
  Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Dalja nga shtrati i lumit Devoll në Korçë ka shkaktuar dëme të konsiderueshme në biznese. Një lokal në afërsi ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 12.03.2014
  Public policy expert Anne-Marie Slaughter made waves with her 2012 article, "Why women still can't have it all." But really, is this only a question for women?
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 16.11.2017
  Stacie, siostra Barbie odkrywa w sobie nową pasję. Jest to fotografowanie! W szkole zorganizowany jest konkurs w którym trzeba wykonać zdjęcie podczas ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 02.12.2017
  Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Gazetarja e Ora News Manjola Hasa me gomone futet në fshatin Fitore, një nga zonat më të prekura nga ...
  • СКАЧАТЬ
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 02.12.2017
  Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Emergjencat Civile bëjnë me dije se 300 banesa në fshatrat Fitore, Bishan, Ferras, Poro dhe Frakull ndodhen ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 27.09.2011
  BLOG http://edi-shqiperia.blogspot.com/ FACEBOOK https://www.facebook.com/pages/E-DI-SHQIPERIA-Lo-Sai-Albania/187514161308765 "Alex Jones"-"15 ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 19.09.2017
  Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Jeta e përditshme e martirëve të xhihadit nga fronti i Nusrës në Siri është një vështrim i rrallë që sjell gazetari ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 07.02.2011
  http://www.ted.com Work-life balance, says Nigel Marsh, is too important to be left in the hands of your employer. At TEDxSydney, Marsh lays out an ideal day ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 28.02.2015
  Nga fundi i vitit 1969, u sëmura për të tretën herë nga bajamet. Sa herë më mundonte kjo sëmundje, nëna ime, përveç ankthit sfilitës që mbante në zemër, ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 23.01.2017
  stop.tvklan.al Nje emision satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. E hene - E premte ora 20:05 @ Tvklan & KlanHD; Kronike e plote: ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 27.10.2017
  Kryeministri Edi Rama foli sot edhe për takimin me ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Rama tha se ka qenë ai që I ka kërkuar takimin Tahirit dhe shtoi se ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 24.05.2012
  Liqeni i Fierzës arrin kuotën maksimale, 296 metra mbi nivelin e detit, duke vërshuar edhe me shume mbi tokat dhe shtëpitë e fshatit Breglumë, ne Kukës.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 08.04.2018
  19 Shkurt 2018 Për të aktivizuar titrat në shqip, klikoni butonin "CC" në pjesën e poshtme Abonohuni duke klikuar ketu: http://tiny.cc/busullaezemres.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 02.12.2017
  Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Ndërhyrja e forcave të ushtrisë dhe zjarrëfikësve ka sjellë normalizimin e situatës në nënstacionin e Zemblakut ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 02.12.2017
  Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Situata e lumit të Vjosës duket se po del jashtë çdo parashikimi. Gazetares sonë nga Vlora, Jerola Ziaj, iu desh ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 12.05.2018
  Sertab Erener Youtube Kanalı : https://goo.gl/gtkbAU Bu videonun çekim ve montajı Sertab Erener'in prodüksiyon ekibi Verba Medya tarafından yapılmıştır.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 10.02.2017
  Dr. Kent Hovind debunks evolution's belief that the earth has evolved over billions of years. This also exposes the Big Bang theory and the religious beliefs of ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 10.10.2017
  Përshëndetje! Unë që po ju shkruaj jam Amarda, studente në vitin e dytë në Fakultetin e Historisë dhe Filologjisë në Tiranë. Vendosa t'ju shkruaja sepse mes ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 15.10.2017
  Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Gjysmë maratona e Tiranës u rikthye me edicionin e saj të dytë duke sjellë festë dhe gjallëri në rrugët e ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 28.03.2012
  http://www.ted.com Nobel Peace Prize winner Leymah Gbowee has two powerful stories to tell -- of her own life's transformation, and of the untapped potential of ...
  • СКАЧАТЬ
  Популярные тэги
   Сейчас смотрят
   Пользователи