Youtube


  Po kthehesha nga shkolla dhe

  HD
  19:51
  автор | дата 23.01.2017
  • 49506
  • 122
  • 18
  Проголосовало пользователей: 140
  stop.tvklan.al Nje emision satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. E hene - E premte ora 20:05 @ Tvklan & KlanHD; Kronike e plote: http://tvklan.al/stop-emisioni-102-sezoni-2/ Pas 22 vjetesh emigracion ne Greqi, Altin Baruti kthehet ne atdhe se bashku me familjen dhe parate e parate e kursyera, te cilat ne vitin 2013, i fut si depozite ne “Tirana Bank”. Per shkak te rrethanave, kohe me vone, kerkoi te terhiqte nga llogaria e tij nje pjese te parave. Por u perball me llogari te boshatisur. Altin Baruti ndoqi te gjitha rruget, nga takimet me drejtorin e bankes, e deri tek denoncimi zyrtarisht, por deri tani nuk ka mundur ta zgjidhe, qe parate e tij t’i kthehen mbrapsht. Kronike e zgjeruar: Emisioni “STOP” që transmetohet në ekranin e Televizionit Klan nga e hëna në të premte, sjell denoncimin e radhës nga një qytetar, i cili prej 22 vitesh ka jetuar në Greqi, por për shkak të rrethanave të jetës është kthyer në atdhe dhe jeton në qytetin e Lezhës. Altin Baruti, në vitin 2013 vendos që kursimet e tij financiare t’i depozitonte në një bankë të nivelit të dytë dhe pikërisht këto kursime i depozitoi në “Tirana Bank”, për shkak të përqindjeve të larta që mund të përfitonte. Kam jetuar prej 22 vitesh në Greqi, i martuar me dy fëmijë. Djali i madh ka pasur një problem nga dëgjimi është shurdh memec dhe jam detyruar e kam bërë operacion në Greqi. Pas operacionit kam ndenjur edhe pak kohë në Greqi dhe më pas vendosa të kthehesha në vendin tim. Nga Berati që jam nuk kishte shkollë të tillë për fëmijën tim dhe me anë të një njeriut tim që jetonte në Lezhë më sugjeroi, që një e tillë është në këtë qytet. U afruam pranë shkollës dhe shumë e përshtatshme për fëmijën. Çfarë shkolle është kjo? Është shkollë jo publike, e cila ka logopedist brenda, që bën të mundur rehabilitimin e fëmijës. Kur vendosa të depozitoj lekët në bankë kam pyetur në shumë banka dhe vetëm tek “Tirana Bank” gjeta përqindjet më të larta dhe kjo ishte arsyeja që këto lekë i tërhoqa në tre këste dhe i çova tek kjo bankë. Pas një ore më bie telefoni dhe më thotë: “Jam Altin Jaku, drejtor i “Tirana Bank”. Shkoj në bankë me bashkëshorten, konsultohem me ish – drejtorin dhe më thotë që do të flas me qendrën, që të ofrojmë përqindje më të larta. M’u dha një përqindje e konsiderueshme dhe firmosa edhe kontratën.” Prej gati dy vitesh, Altini pretendonte se shuma prej 150 milionë lekësh të vjetra ishin në bankë, por në fakt ishte krejt e kundërta. “Ish – drejtori i bankës më merr në telefon dhe më thotë që më duhen 20 mijë euro. U habita me thënë të drejtën, por meqënëse më kishte premtuar shumë gjëra dhe i them që të ndihmoj duhet të prish kontratën nga banka dhe t’i jap me qejf se më ke thënë shok e të kam thënë shok. Jo më thotë, në bankë je në rregull, mos e prish përqindjen e lekëve. Ai më kërkoi që t’i gjeja në njerëz, pasi për 15 ditë i duheshin ato para. I mora lekë xhaxhait dhe kaluan shumë muaj dhe ai nuk po mi kthente lekët. U detyrova të shkoja në bankë, që të tërhiqja lekët e mia dhe t’ia jepja xhaxhait. Shkoj në bankë, interesohem të prish kontratën. Në atë moment punonjësit e bankës më thonë që ti nuk ke lekë këtu në bankë. I thashë po talleni me mua?!” Pas skandalit që ndodhi në filialin e “Tirana Bank” në qytetin e Lezhës, vetë zoti Baruti kontaktohet nga presidenti i “Tirana Bank”, shtetasi grek, i cili kërkon një takim me të. “Drejtori i madh më ka thënë, a je i gatshëm të bësh një denoncim, siç e bëre paradite? Po i kam thënë. Bëra denoncimin përsëri dhe të nesërmen në orën 11.30 më ka telefonuar sërish drejtori i Shkodrës dhe më ka thënë që ndodhem në Shëngjin me grekun, me drejtorin e madh. Më thotë mund të bëni një ballafaqim me të? I’u them, po! U takova me grekun, i kam treguar gjërat siç ndodhën dhe më thotë ai, që për 10 ditë do t’i kesh lekët në bankë.” Vetë banka i bën një kallëzim penal ish – drejtorit të filialit të “Tirana Bank” në qytetin e Lezhës, Altin Jaku, pranë prokurorisë së këtij rrethi. Pas kallëzimit, çëshja iu dorëzuar prokurorit Bardhok Lleshi. Sapo ky rast mbërriti në prokurori, çëshjta u ndërlikua. Në prokurori kam vajtur mbi 500 herë të pyes se çfarë bëhet me çështjen time dhe figuron që këto transferta që ka bërë Altin Jaku, del sikur i kam bërë unë. Çfarë thonë këto transferta, janë katër të tilla? Në datën 9 dhjetor të 2013, unë kam marrë mandatin që kam këto lekë në bankë dhe para datës 9 dhjetor janë bërë dy transferta, ku njëra është 20 mijë euro dhe tjetra 45 mijë euro. Tek kush kanë kaluar, pra nga emri yt tek kush? Kanë kaluar nga emri im tek një kambist Noel Sh.p.k. Ndërsa dy tranfertat e tjera kanë kaluar nga emri im tek Inida Kruja, me shumë 41 milionë lekë dhe 11 mijë euro, po tek i njëjti person, që rezulton si e fejuara e Altin Jakut. Nëpërmjet një kamere të fshehtë realizuar me ish punjonjësin e bankës del se si rasti i Altin Barutit...
  ЕЩЁ
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 02.12.2017
  Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Gazetarja e Ora News Manjola Hasa me gomone futet në fshatin Fitore, një nga zonat më të prekura nga ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 27.10.2014
  Anse Tamara Gray mban një fjalim me temë "Bëhu pjesë: Manifesti ynë feminist" dhe thyen disa keqkonceptime dhe huazime nga kultura europiane mesjetare e ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 10.10.2017
  Përshëndetje! Unë që po ju shkruaj jam Amarda, studente në vitin e dytë në Fakultetin e Historisë dhe Filologjisë në Tiranë. Vendosa t'ju shkruaja sepse mes ...
  • СКАЧАТЬ
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 16.11.2017
  Stacie, siostra Barbie odkrywa w sobie nową pasję. Jest to fotografowanie! W szkole zorganizowany jest konkurs w którym trzeba wykonać zdjęcie podczas ...
  • СКАЧАТЬ
  2018-09 Find out about this life-changing hour of prayer Subtibles in different languages available under 'settings'
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 02.12.2017
  Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Emergjencat Civile bëjnë me dije se 300 banesa në fshatrat Fitore, Bishan, Ferras, Poro dhe Frakull ndodhen ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 12.05.2018
  Sertab Erener Youtube Kanalı : https://goo.gl/gtkbAU Bu videonun çekim ve montajı Sertab Erener'in prodüksiyon ekibi Verba Medya tarafından yapılmıştır.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 01.06.2018
  Copyrighted by News24 Albania Kantautori shqiptar Ermal Meta ka zbuluar sot në një konferencë për shtyp sekrete nga jeta e tij personale e ashtu profesionale.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 04.02.2018
  Rubrika “Ka një mesazh për ty” tek “E diela Shqiptare” në Tv Klan, këtë të dielë vijoi me rastin e një nëne të vuajtur e cila kishte thirrur djalin e saj 13-vjeçar në ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 02.12.2017
  Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Ndërhyrja e forcave të ushtrisë dhe zjarrëfikësve ka sjellë normalizimin e situatës në nënstacionin e Zemblakut ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 10.01.2019
  www.tvklan.al Emision info-argetues nga Rudina Magjistari ne KLANHD & TVKLAN; Ajo ka një jetë në skenë dhe me humorin në komedi dhe parodi ndër vite, ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 19.09.2017
  Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Jeta e përditshme e martirëve të xhihadit nga fronti i Nusrës në Siri është një vështrim i rrallë që sjell gazetari ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 02.12.2017
  Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Situata e lumit të Vjosës duket se po del jashtë çdo parashikimi. Gazetares sonë nga Vlora, Jerola Ziaj, iu desh ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 27.12.2018
  Sapo kishte mbaruar liceun artistik, ishte vetëm 18 vjeç kur regjimi komunist i hoqi të drejtën studimit për në Institutin e Lartë të Arteve në Tiranë. Një dhimbje e ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 28.02.2015
  Nga fundi i vitit 1969, u sëmura për të tretën herë nga bajamet. Sa herë më mundonte kjo sëmundje, nëna ime, përveç ankthit sfilitës që mbante në zemër, ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 15.10.2017
  Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Gjysmë maratona e Tiranës u rikthye me edicionin e saj të dytë duke sjellë festë dhe gjallëri në rrugët e ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 27.09.2011
  BLOG http://edi-shqiperia.blogspot.com/ FACEBOOK https://www.facebook.com/pages/E-DI-SHQIPERIA-Lo-Sai-Albania/187514161308765 "Alex Jones"-"15 ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 02.06.2018
  Emre Yücelen Şan Dersi 2018 Emre Yücelen Vocal Coach Istanbul ------- Kıyafetler : KOTON ------- Web Sitesi : http://www.koton.com/ Web Sitelerim : Şan Dersi ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 08.04.2018
  19 Shkurt 2018 Për të aktivizuar titrat në shqip, klikoni butonin "CC" në pjesën e poshtme Abonohuni duke klikuar ketu: http://tiny.cc/busullaezemres.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 07.02.2011
  http://www.ted.com Work-life balance, says Nigel Marsh, is too important to be left in the hands of your employer. At TEDxSydney, Marsh lays out an ideal day ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 02.12.2017
  Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Ora 12:30 Dy familje kanë bërë thirrje për evakuim pranë Urës së Mifolit. Menjëherë forcat e armatosura i janë ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 19.09.2010
  www.the-forest.de.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 27.10.2017
  Kryeministri Edi Rama foli sot edhe për takimin me ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Rama tha se ka qenë ai që I ka kërkuar takimin Tahirit dhe shtoi se ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 15.12.2016
  stop.tvklan.al Nje emision satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. E hene - E premte ora 20:05 @ Tvklan & KlanHD; Kronike me e zgjeruar: ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 10.02.2017
  Dr. Kent Hovind debunks evolution's belief that the earth has evolved over billions of years. This also exposes the Big Bang theory and the religious beliefs of ...
  • СКАЧАТЬ
  Популярные тэги
   Сейчас смотрят
   Пользователи