Youtube


  Miron kotani

  HD
  14:47
  автор | дата 07.07.2018
  • 726
  • 6
  • 1
  Проголосовало пользователей: 7
  Tema: Miron dhe Paola Kostandini Kotani ne Pasdite ne Top Channel. - Sot ne Pasdite ne Top Channel me Miron Kotanin dhe bashkeshorten e tij Paolen folem per historine e tyre te dashurise. Ata treguan se si i bashkoi dashuria per muziken. Paola me sinqeritet na rrefeu sa shume i pelqente Mironi dhe kenget e tij qe kur ishte e vogel. Ata kane nje vajze 5 vjecare te quajtur Marina. Te ftuar: Miron Kotani, Paola Kostandini Kotani http://top-channel.tv/programe/pasditenetopchannel/
  ЕЩЁ
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 08.04.2015
  E gjithe muzika shqiptare nen tingujt e mrekullueshem te Pianos ne cdo event,ceremoni e ambjent luksoz....Ore te magjishme pianistike nga Muzika e filmit ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 16.01.2018
  Nje surprize e bukur ne nje nga mbremjet Live te Skena Jazz Club ne Tirane me kengetaren e mirnjohur Mariza Ikonomi. Gjithmone kenaqesi te performosh me ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 18.07.2018
  Ne Festivalin e vitit 2010 te Tiranes Kompozitori Miron Kotani sjell per artdashesit kengen "Princesha une jam" me tekst dhe orkestrim po te Miron Kotanit.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 28.04.2016
  Disa nga kenget me te bukura nga krijimtaria per femije e kompozitorit Shpetim Kushta u risollen ne nje bashkepunim te perbashket me disa nga zerat me te ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 05.06.2016
  Ne kuadrin e 100 vjetorit te Pamvarsise erdhi dhe ky koncert i bukur recital i sopranos Albana Pervathi dhene ne qytetin e bukur antik te LEZHES . Koncerti u ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 03.05.2017
  Festivali i femijeve te Tiranes 1999. teksti:-Arben Duka. Muz,ork:Miron Kotani. Filmuar dhe regjistruar nga RADIOTELEVIZIONI PUBLIK SHQIPTAR.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 19.05.2017
  Me rastin e 70 vjetorit te lindjes se kompozitorit te madh,mjeshtrit Kujtim Laro ne ambjentet e Ministrise se Mbrojtjes ne dt. 19 Maj 2017 Paola Kotani ne ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 24.12.2016
  "Kendo Shqip Nr.1"Orkestra Frymore e FA.Dirigjent: Halim Teqja. Orkestroi: Miron Kotani. Tirane. 30.10. 2016. Universiteti i Arteve.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 27.04.2015
  E krijuar ne Dhjetor te vitit 2003,kjo kenge per nje kohe te gjate mbeti e patransmetuar per publikun.E kenduar fillimisht nga Artida Tusha per Festivalin e ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 09.05.2017
  Turkesha -Muzika :-Agim Prodani. Poezia :-Dritero Agolli. Live -Paola Kostandini &Miron Kotani - 25 Prill 2017 -Skenna Jazz Club - E hena e Muzikes Shqiptare.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 23.12.2016
  Titulli origjinal:-Nje bote me miresi.Teksti:-Mimoza Tola.Muzika :-Miron Kotani.Kjo kenge eshte kenduar per here te pare ne Festivalin Kombetar te kenges per ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 20.04.2017
  momente natyre nga Tirana mbasdite afer mbremjes.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 28.06.2017
  Koncert Live ne Durres mes emocionesh te shumta.Paola&Miron Kotani ne rreth nje ore Performance mes qytetareve te shumte te Durresit,ne nje Koncert me ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 03.06.2016
  Dokumentimi,Publikimi dhe Shperndarja e Muzikes Kombetare detyre dhe mision Historik per cdo shqiptar! Nje pershendetje speciale per autorin,kompozitorin ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 05.06.2016
  Nje nga kenaqesite me te medha gjate punes sime ne OFFA ka qene njohja nga afer me miq te rinj, te respektuar e te afte profesionalisht ,te cilet do te mbesin te ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 24.12.2016
  Kenge nga Edicioni i pare i Koncertit gala: "-Kendo Shqip"! me kenge per femije organizuar nga Orkestra Frymore ne bashkepunim me Ministrine e Mbrojtjes.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 09.08.2017
  Kenga e famshme e Gjosho Vasise "Vesh me kominoshe" u interpretuar nga Eris Kotani ne Program in e Vitit te Ri 1998-1999 ne RTSH- orkestroi:-Miron Kotani.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 22.02.2018
  Kjo eshte kolana zanore e filmit artistik"Tuneli" me regji te Ilir Harxhit , kompozuar nga Miron Kotani.Premiera e tij u dha ne Tirane me 5 Tetor 2017 ne Tirane.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 13.04.2015
  E kisha te pamundur qe ne 20 vite krijimtari timen per femije te perfshija ne kete kolazh te gjitha kenget (mbi 100 kenge) dhe kujtimet e mrekullueshme me te ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 07.03.2016
  7 Marsi erdhi serish Muzika:Miron Kotani Teksti: Miron Kotani Orkestroi: Miron Kotani Festivali i femijeve,Tirane 2004.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 05.09.2017
  Nje kenge qe u kendua per here te pare ne spektaklin "Miss Shqiperia 2000" ne Tv Klan orkestruar nga Miron Kotani me muzike te Luan Zhegut.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 29.11.2017
  Per datelindje,festa e gezime familjare ofrojme Muzike Live - Hite Muzikore Boterore e Shqiptare (nga te gjitha trevat) Per prenotim kontaktoni ne nr.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 23.09.2017
  Memedheu-Kenge e kompozuar nga Shpetim Kushta me orkestrim te Miron Kotanit interpretuar nga Mariza Ikonomi -fituese e cmimit te pare ne Festivalin ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 10.05.2017
  Kur jemi bashke te dy -Paola Kostandini(Kotani) -Muzika :-Aleksander Lalo. Teksti:Jorgo Papingji. Skena Jazz Club-E hena e Muzikes Shqiptare-Music Show by ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 05.09.2017
  Nje kenge e realizuar ne vitin 1999 e orkestruar nga Miron Kotani me muzike te Luan Zhegut per albumin e kengetares Ledina Celo.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 24.04.2017
  Festivali i femijeve -Tirane 1999. Kenge per femije nga Miron Kotani.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 31.08.2017
  Lejla nje kenge e orkestruar nga Miron Kotani ne vitin 1998 per kengetaren Alberi Hadergjonaj me muzike te Luan Zhegut.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 19.08.2018
  Kenga : A eshte Hena Mis i Qiellit ? eshte krijimi nr.117 i Kompozitorit Miron Kotani ne gjinine e kenges per femije. Eshte prezantuar per here te pare ne ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 07.07.2018
  Tema: Miron dhe Paola Kostandini Kotani ne Pasdite ne Top Channel. - Sot ne Pasdite ne Top Channel me Miron Kotanin dhe bashkeshorten e tij Paolen folem ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 29.07.2017
  Ne edicionin e pare te Festivalit privat "Kenga Magjike" Kozma Dushi prezantohet me kengen "-Mos me link te largohem"me tekst te Jeta Vejkollarit, muzike te ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 03.05.2017
  Kenget e Stines 2000. mes orkestrimeve te shumta ben pjese dhe ky bashkepunim me Piro Duken ne vitin 2000 te Kenget e Stines.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 16.06.2016
  Fragment pune (prova) gjate promovimit te muzikes se filmave shqiptare. Limos Dizdari,emer i madh i muzikes shqiptare qe ka levruar te gjitha gjinite e saj,vjen ...
  • СКАЧАТЬ
  Популярные тэги
   Сейчас смотрят
   Пользователи