Youtube


  Miron kotani

  12:45
  автор | дата 13.04.2015
  • 19199
  • 36
  • 9
  Проголосовало пользователей: 45
  E kisha te pamundur qe ne 20 vite krijimtari timen per femije te perfshija ne kete kolazh te gjitha kenget (mbi 100 kenge) dhe kujtimet e mrekullueshme me te gjithe femijet qe kam bashkepunuar .I falenderoj e pershendes te gjithe ata femije,prinderit e tyre,bashkepunetoret dhe te gjithe spektatoret qe na kane dhuruar duartrokitje e urime pa fund.Eshte kjo e fundit pergjegjesia me e madhe qe na con drejt nje emocioni te ri e krijimtarie te re ne vitet qe pasojne.Kjo ishte vetem faza e pare apo le te themi etapa e pare e pasqyrimit te jetes qe kemi kaluar bashke ne keto 20 vite tranzicion ne emocione e aktivitete te ndryshme ne te gjithe Shqiperine. Tashme eshte kjo krijimtari baze e sigurte per ngritjen e nje strukture te re Festivali Mbarekombetar Kendo Shqip ,i cili vjen kete vit ne edicionin e tij te dyte ,organizuar nga AMSH grup.Ju falenderoj te gjithe ju per perkrahjen,bashkepunimin dhe realizimin e kesaj ideje te bukur qe prej nje viti tashme eshte realitet.Ju faleminderit te gjitheve! Takohemi ne dt.1-2 Qershor 2015 Ne Festiv Mbarekombetar Kendo Shqip qe do te zhvillohet ne Kodrat e Liqenit artificial ne Tirane. Ju mirepresim.M.Kotani
  ЕЩЁ
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 27.04.2015
  E krijuar ne Dhjetor te vitit 2003,kjo kenge per nje kohe te gjate mbeti e patransmetuar per publikun.E kenduar fillimisht nga Artida Tusha per Festivalin e ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 20.05.2017
  Kuarteti i klarinetave i OFFA gjate ceremonise me rastin e 70 vjetorit te lindjes se kompozitorit Kujtim Laro ne ambjentet e Ministrise se Mbrojtjes. Muzika e filmit ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 26.02.2018
  Ne emisionin e peste te ciklit : "Nje note, nje histori nje melodi" ju sjellim nje surprize nga mjeshtri i madh Aleksander Lalo.Me zerin, interpretimin e tij ne piano ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 17.06.2018
  Kenga : A eshte hena Mis i Qiellit e kompozuar nga Miron Kotani eshte kenduar e prezantuar per here te pare ne Festivalin e Femijeve te Tiranes ne vitin 2006 ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 22.06.2018
  Me muzike e orkestrim te Miron Kotanit e tekst te Mimoza Toles vjen nje kenge nga Festivali i Tiranes ne vitin 2001 ne RTSH per femije. Interpretuar nga Anisa ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 10.10.2017
  Ne Festivalin e Serenates ne Korce ne vitin 1999 Kantautori Piro Duka merr pjese me kengen : "Ndarje" , kenge qe pershendeti dhe Kenget e Liqenit Nr.2.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 12.01.2017
  Ilirjan Bllako-Fagotist i OFFA Orkestra. With Miron Kotani - piano. Fragment nga Danzon nr.2 A.Marquez- Nentor 2016 .Tirane.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 05.02.2018
  KOLAZHI NR.3 me kenge nga krijimtaria e kompozitorit Miron Kotani.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 23.02.2015
  Muzika e filmit shqiptar ende jashte vemendjes se institucioneve kulturore ne vend.Jane kryevepra te muzikes shqiptare qe prej mese tri dekadash presin driten ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 14.05.2018
  Nga Koncerti Dal Vivo i ish-Grupit artistik te Ushtrise dhene per Shen Valentinin ne 14 Shkurt te vitit 2005 ne SH.Q.U.P. 1.Rudin Bejtja-Drums 2.Hektor Duri-Bas ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 06.05.2017
  Mes mijerave kenge per femije te orkestruara nga Miron Kotani ben pjese dhe ky krijim i kompozitorit Shpetim Kushta ne Festivalin per Femije te Tiranes ne vitin ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 29.07.2017
  Ne edicionin e pare te Festivalit privat "Kenga Magjike" Kozma Dushi prezantohet me kengen "-Mos me link te largohem"me tekst te Jeta Vejkollarit, muzike te ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 24.04.2017
  Nje kenge per femije e kompozitorit Miron Kotani. regjistruar direkt ne Tvsh nga emisioni i femijeve nga kengetarja Olta Boka.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 30.07.2017
  Me tekst te Jorgo Papingjit e orkestrim te Miron Kotanit ne Festivalin e Vitit 1998 te Kenges ne Radiotelevizion kengetari Kozma Dushi merr pjese me ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 07.07.2018
  Tema: Miron dhe Paola Kostandini Kotani ne Pasdite ne Top Channel. - Sot ne Pasdite ne Top Channel me Miron Kotanin dhe bashkeshorten e tij Paolen folem ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 27.03.2017
  Kenge e kompozuar e interpretuar nga Luan Zhegu ne vitin 2000. orkestroi:Miron Kotani.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 17.07.2017
  Me regji te Kelmend Karuni, Skenar te Artan Minarollit vjen nje tjeter film i muzikuar nga kompozitori Miron Kotani ne vitin 2011.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 22.02.2018
  Kjo eshte kolana zanore e filmit artistik"Tuneli" me regji te Ilir Harxhit , kompozuar nga Miron Kotani.Premiera e tij u dha ne Tirane me 5 Tetor 2017 ne Tirane.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 30.08.2017
  Nje kenge popullore e kompozuar nga Luan Zhegu me tekst te Jorgo Papingjit orkestruar nga Miron Kotani ne vitin 1999 per albumin e kengetares Artjola ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 10.08.2017
  Eris Kotani ishte vetem 10 vjet Kur interpreton kengen "Lepuri dhe breshka" me muzike e orkestrim te Miron Kotanit.Kenga eshte filmuar e transmetuar ne Vizion ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 03.05.2017
  Festivali i femijeve te Tiranes 1999. teksti:-Arben Duka. Muz,ork:Miron Kotani. Filmuar dhe regjistruar nga RADIOTELEVIZIONI PUBLIK SHQIPTAR.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 03.06.2016
  Dokumentimi,Publikimi dhe Shperndarja e Muzikes Kombetare detyre dhe mision Historik per cdo shqiptar! Nje pershendetje speciale per autorin,kompozitorin ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 30.08.2017
  Mes mijerave kengeve te orkestruara nga Miron Kotani per RTSH ben pjese dhe kjo kryeveper e kompozitorit Luan Zhegu me tekst te Alqi Boshnjakut kenduar ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 24.12.2016
  Koncerti Gala:-Kendo Shqip Nr.1. Orkestra Frymore e Forcave te Armatosura.Dirigjent : Halim Teqja. Orkestrues: Miron Kotani. Tirane,Universiteti i ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 17.07.2017
  Filmi artistik "Daja" (Komedi) eshte kompozuar nga Miron Kotani. Njeri nder bashkepunimet e shumta me regjizorin Ilir Harxhi. Eshte shfaur ne shume Kinema ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 14.03.2018
  Urimi i zv.Ministrit te Mbrojtjes z.Petro Koci ne fund te Koncertit : "Kendo Shqip" - Program me kenget me te mira ne vite per femije te shkruara nga kompozitoret ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 07.03.2016
  7 Marsi erdhi serish Muzika:Miron Kotani Teksti: Miron Kotani Orkestroi: Miron Kotani Festivali i femijeve,Tirane 2004.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 12.07.2017
  Nje orkestrim dhe pershtatje i Miron Kotanit per kuartetin e klarinetave te OFFA-se mbi temen e muzikes se filmit "Lulekuqet mbi mure" te Kujtim Laros qe u luajt ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 02.02.2018
  E kompozuar per Festivalin e femijeve te Tiranes ne vitin 2011 me tekst te Saimir Josifit ne RTSH.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 24.04.2017
  Nje kompozim e orkestrim i Miron Kotanit interpretuar nga :-Ilda Merkuri ne Kenget e Stines 2002 RTSH.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 24.04.2017
  Kompozimi i Miron Kotanit me tekst te Arben Dukes ngjit per here te pare vetem 14 vjec ne skenen e Festivalit te RTSH ne vitin 2001 kengetaren Anxhela ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 06.05.2017
  Ne Festivalin Mbarekombetar te Femijeve ne Shkoder ne vitin 2003 kompozitori Miron Kotani u paraqit me kengen "Nje bote me miresi" me tekst te Mimoza ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 19.05.2017
  Me rastin e 70 vjetorit te lindjes se kompozitorit te madh,mjeshtrit Kujtim Laro ne ambjentet e Ministrise se Mbrojtjes ne dt. 19 Maj 2017 Paola Kotani ne ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 01.12.2017
  Ne vitin 2009 kompozitori Miron Kotani bashkepunon me dy interprete te rinj pikerisht Jona Vorpsi dhe Gerald Bali dhe se bashku e poetin Sokol Marsi sjellin ...
  • СКАЧАТЬ
  • СКАЧАТЬ
  Популярные тэги
   Сейчас смотрят
   Пользователи